Logo Gminy Lubichowo
Powróć do: strona główna

KGWKGW WILCZE BŁOTA
Koło Gospodyń Wiejskich w Wilczych Błotach powstało w 1975 roku.
Pierwszą przewodniczącą była Brygida Bistram, która przewodziła kołem do 1993 roku.
Po Pani Brygidzie, aż na ponad ćwierć wieku, ster przejęła jej córka - Wiesława Bielińska. Od maja 2019 roku przewodniczącą została Sylwia Szydłowska.
Gospodynie z rozmachem prowadzą działalność i można zauważyć, że stawiają przede wszystkim na promocję Kociewia. Wilczanki uczestniczyły w wielu różnych imprezach, piknikach, jarmarkach, festynach czy dożynkach. Panie godnie promują region, w tym gminę Lubichowo. Wilczanki integrują mieszkańców Wilczych Błot. Na 112 stałych mieszkańców miejscowości, aż 33 osoby należą do koła. Na spotkania przychodzą całe rodziny, dzieci a także osoby nie należące do koła. Działalność KGW pozytywnie wpływa na relacje między mieszkańcami, organizowane są przeróżne spotkania integracyjne. Poprzez swoją działalność Panie mają niebywałą okazję, by poznawać ludzi, miejsca, rozwijać swoje umiejętności i zdobywać nowe doświadczenia.


KGW MERMET
Koło Gospodyń Wiejskich w Mermecie istnieje od 12.12.2018 r.
W skład koła wchodzi  12 osób w tym 2 osoby honorowe.
Prezesem jest Pani Dagmara Mazurek, W-ce Prezesem Pani Barbara Cybula.
Panie prężnie działają na terenie Gminy z wielkim zaangażowaniem uczestniczą w wielu imprezach Kociewskich tym samym promując Markę Kociewia. Zawsze chętne do działań charytatywnych.


KGW ZELGOSZCZ
Aktywne, kreatywne i zawsze chętne do pracy. Takie są kobiety, które tworzą KGW Zelgoszcz. W skład wchodzi 17 pań. Koło zostało reaktywowane po kilkunastu latach. Założone zostało dnia 13 maja 2019 r. a inicjatorem była sołtys Ewa Wyczyńska, która stoi na czele Koła. Celem zawiązania się Koła jest kultywowanie i zachowanie dziedzictwa kulturowego Kociewia poprzez promowanie regionalnej kuchni i rękodzieła. Kobiety promują także gminę Lubichowo.

 

KGW LUBICHOWO
KGW SMOLNIKI
KGW WDA
KGW SZTEKLIN 
KGW OCYPEL
KGW ZIELONA GÓRA