Rusza przebudowa drogi na odcinku Młynki-Osowo Leśne

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

18 lutego br. W Ug Lubichowo została podpisana umowa na przebudowę drogi na odcinku Młynki-Osowo Leśne.

Wykonawcą wyłonionym w trybie postępowania przetargowego została firma z naszego Powiatu- Przedsiębiorstwo Budowy Dróg Spółka Akcyjna.
Planowane zakończenie inwestycji do 31.08.2021 r.
Zrobimy jednak wszystko, żeby inwestycja zakończyła się do końca kwietnia 2021 r.
Łączna kwota inwestycji wynosić będzie 1.215.300,85 zł, z czego uzyskana dotacja - 63,63%.
Łączna długość przebudowy wynosi 1.26 km Zostanie ułożony dywanik z mas bitumicznych (asfalt) wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

-Po wielu perturbacjach związanych z otrzymaniem dofinansowania na powyższą inwestycję w końcu udało się!
Specjalne podziękowania dla sołtysa Osowa Leśnego Pana Edwarda Błaszków, który szczególnie aktywnie udzielał się w procesie pozyskania dotacji. Jest to chyba najbardziej wyczekiwana inwestycja w sołectwie Osowo Leśne. Mieszkańcy uzyskają łatwe i komfortowe połączenie bez konieczności objazdu przez Ocypel czy Borzechowo. Poprawa standardu drogi zwiększy bezpieczeństwo jej użytkowania. Jesteśmy przekonani, że ostatni etap inwestycji wpłynie na wzrost zainteresowania terenami w jej pobliżu-powiedział Rafał Wachowiak zastępca Wójta Gminy Lubichowo.

Zadanie współfinansowane jest w ramach operacji typu „ Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” w ramach poddziałania „
Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem ulepszeniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.