Jesteś tutaj: Start / AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW ULIC: PRUSA I SIENKIEWICZA W LUBICHOWIE

INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW ULIC: PRUSA I SIENKIEWICZA W LUBICHOWIE

W związku z aktualnie prowadzonym remontem Komisariatu Policji w Lubichowie na czas prowadzenia prac zostało zamknięte przejście dla pieszych ze względu na zabezpieczenie placu budowy i osób tam pracujących. 

Po zakończeniu remontu przejście będzie zlikwidowane, a nieruchomość zgodnie z przepisami dotyczącymi technicznego zabezpieczenia obiektów służbowych zostanie wygrodzone płotem zgodnie z przebiegiem linii granicznej działki.

19 marca 2019
Przejdź do - DZIEŃ SOŁTYSA W OCYPLU

DZIEŃ SOŁTYSA W OCYPLU

W sobotę 16 marca br. w Ocyplu z okazji Dnia Sołtysa odbyło się spotkanie sołtysów Gminy Lubichowo. Inicjatorem takiej formy integracji w naszej gminie był Pan Edward Błaszków - radny Rady Gminy Lubichowo i sołtys wsi Osowo Leśne. Na spotkanie zaproszono także wójtów: Andrzeja Toczka i Rafała Wachowiaka. Wszyscy przybyli z osobami towarzyszącymi. Rozmawiano o inicjatywach, działaniach i potrzebach naszej gminy. Nie obyło się bez rozmów o życiu, swoich pasjach i rodzinach.

Takie spotkania są bardzo potrzebne, gdyż zbliżają ludzi i są napędem do podejmowania współpracy na rzecz naszej gminy. Goście odwiedzili również Izbę Regionalną, która wszystkim bardzo się podobała.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania.

Więcej zdjęć na profilu sołectwa Ocypel, tutaj: www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2307439516199495&id=1647057722237681

19 marca 2019
Przejdź do - KONKURS NA HASŁO I GRAFIKĘ BIULETYNU INFORMACYJNEGO GMINY LUBICHOWO ROZSTRZYGNIĘTY

KONKURS NA HASŁO I GRAFIKĘ BIULETYNU INFORMACYJNEGO GMINY LUBICHOWO ROZSTRZYGNIĘTY

W minionym tygodniu został rozstrzygnięty konkurs na hasło papierowego biuletynu informacyjnego gminy Lubichowo. W konkursie wzięło udział 75 tytułów nadesłanych przez Was. Jury - radni Rady Gminy Lubichowo, musieli sporo się natrudzić, by spośród tylu zgłoszeń, wybrać tylko jeden tytuł. Ostatecznie jurorzy postanowili wyłonić dwóch zwycięzców, a właściwie - dwie zwyciężczynie, bo okazały się nimi kobiety. 

 

(Czytaj więcej ⬇️)

19 marca 2019
Czytaj więcej o: KONKURS NA HASŁO I GRAFIKĘ BIULETYNU INFORMACYJNEGO GMINY LUBICHOWO ROZSTRZYGNIĘTY
Przejdź do - INFORMACJA / RADCA PRAWNY
Przejdź do - PIĘKNA WIEŚ POMORSKA - konkurs

PIĘKNA WIEŚ POMORSKA - konkurs

Konkurs ma na celu ukazanie zarówno piękna wiejskiego krajobrazu, jak i efektów wspólnych działań społeczności lokalnych. Zgłoszenia można składać do 29 marca 2019 r. Zwycięska wieś otrzyma 30 tys. zł.

 

Ideą konkursu Piękna Wieś Pomorska jest przede wszystkim poprawa jakości życia na wsi, podniesienie atrakcyjności wypoczynkowej obszarów wiejskich oraz ochrona wartości przyrodniczych i kulturowych. Ważna jest również aktywizacja i integracja lokalnych społeczności.

Zmagania odbędą się w dwóch kategoriach: Wieś i Zagroda. Do konkurs mogą zostać zgłoszone pomorskie wsie, w których nie mieści się siedziba gmin, oraz zagrody będące miejscem zamieszkania oraz pracy rolnika i jego rodziny, w tym gospodarstwa agroturystyczne. Najpierw będą one rywalizować w etapach gminnych i powiatowych, natomiast do etapu wojewódzkiego przejdą zwycięzcy danej kategorii z terenu powiatu.

Komisja konkursowa oceniać będzie m.in. architekturę wsi, wygląd budynków oraz stan utrzymania terenów zielonych. Liczyć się będzie także pielęgnowanie miejscowych tradycji, zwyczajów i obrzędów, promowanie tradycyjnych produktów czy wyrobów rzemieślniczych. Dodatkowe punkty można zdobyć za działania ekologiczne, jak np. pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych.

Za zajęcie pierwszego miejsca w kategorii Wieś zwycięzca otrzyma 30 tys. zł, natomiast pierwsze miejsce w kategorii Zagroda uhonorowane zostanie 5 tys. zł. W każdej z kategorii, oprócz miejsc na podium, zostaną również przyznane trzy wyróżnienia. Łączna wartość nagród w obu kategoriach to 84 tys. zł.

– Zachęcam mieszkańców pomorskich wsi do udziału w tym konkursie. To bardzo dobra okazja do tego, żeby pochwalić się miejscem, w którym żyją. Można też zdobyć pieniądze, które pozwolą na realizację wielu ciekawych pomysłów – mówi wicemarszałek województwa pomorskiego Józef Sarnowski.

Zgłoszenia do konkursu można składać we właściwych miejscowo urzędach gmin do 29 marca 2019 r.

Konkurs Piękna Wieś Pomorska organizowany jest już po raz 26. Podsumowanie konkursu, ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się podczas uroczystej gali, która zostanie zorganizowana w październiku tego roku.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu można uzyskać w Departamencie Środowiska i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, nr tel. 58 32 68 635 lub 58 32 68 324.

Zobacz też: regulamin konkursu

 

Czytaj więcej: https://pomorskie.eu/-/zglos-swoja-wies-do-konkursu-najpiekniejsza-wygra-30-tysiecy-zlotych

15 marca 2019
Przejdź do - URZĄD PRZYJAZNY DLA DZIECI

URZĄD PRZYJAZNY DLA DZIECI

Często zdarza się tak, że na wizycie w Urzędzie Gminy Lubichowo petentom towarzyszą ich dzieci. Nie od dziś wiadomo, że dzieci nie lubią czekać w kolejkach. Niestety ze względu na dużą uwagę jaką dorośli zmuszeni są poświęcić nudzącym się maluchom nie są w stanie w pełni skoncentrować się na celu swojej wizyty.

Z myślą o najmłodszych odwiedzających nasz urząd oraz o ich rodzicach w naszym urzędzie na piętrze obok sekretariatu powstało specjalne miejsce zabaw dla maluchów. Od teraz kącik dla dzieci sprawi, że czekanie będzie zabawą. Dzieci pod czujnym okiem monitoringu mogą się bawić, a rodzice mogą skupić się na ważnych sprawach, które sprowadziły ich do urzędu.

13 marca 2019
Przejdź do - PO WIZYTACJI SANEPIDU W PSP LUBICHOWO

PO WIZYTACJI SANEPIDU W PSP LUBICHOWO

Protokół z wizytacji przeprowadzonej przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Starogardzie Gdańskim w Publicznej Szkole Podstawowej w Lubichowie

Czytaj więcej: http://bip.lubichowo.pl/Article/get/id,20551.html

13 marca 2019
Przejdź do - 11 MARCA - DZIEŃ SOŁTYSA

11 MARCA - DZIEŃ SOŁTYSA

Wszystkim sołtyskom i sołtysom składamy serdeczne życzenia i wyrażamy nasze uznanie dla Waszej pracy i zaangażowania w sprawy lokalnej społeczności.
Życzymy pomyślności, wytrwałości i energii w podejmowaniu inicjatyw na rzecz sołectwa i całej naszej Gminy.

 

(czytaj więcej ⬇️)

11 marca 2019
Czytaj więcej o: 11 MARCA - DZIEŃ SOŁTYSA
Przejdź do - TRWA XII EDYCJA KONKURSU „POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ”

TRWA XII EDYCJA KONKURSU „POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ”

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji uczestniczy w organizacji 12. edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”, którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

 

(czytaj więcej ⬇️)

11 marca 2019
Czytaj więcej o: TRWA XII EDYCJA KONKURSU „POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ”
Przejdź do - 1 PROCENT DLA HONORATY

1 PROCENT DLA HONORATY

Nie rozliczyłeś jeszcze corocznego zeznania podatkowego PIT? Nie wiesz komu przekazać swój 1 procent? Przeczytaj wiadomość od Honoraty ⬇️

"Przekazując swój 1% podatku na moje subkonto KRS 0000338878 na cel szczegółowy HONORATA BUKOWSKA pomożesz mi w kosztownym leczeniu i równie kosztownej rehabilitacji Stwardnienia Rozsianego. Za każdą złotówkę serdecznie dziękuję"

Jeśli przekazałeś już swój 1% na wybraną organizację pożytku publicznego, to wciąż możesz pomóc, udostępniając link do tej strony wśród swoich znajomych! 

11 marca 2019