Mamy kolejny mały sukces !!!

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

W ramach programu "Aktywne Sołectwo" otrzymaliśmy 10 tys. zł.

Pieniądze te zgodnie z planami w budżecie na 2020 r. zostaną przeznaczone na budowę wiaty scenicznej o konstrukcji drewnianej w Smolnikach w głównym miejscu integracji mieszkańców.
Dziś Józef Sarnowski, wicemarszałek województwa pomorskiego i Krzysztof Pałkowski, dyrektor Departamentu Środowiska i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego wraz z wicestarostą Patryk Gabriel i członkiem Zarządu Wioleta Strzemkowska-Konkolewska wręczali siłectwom symboliczne czeki.

Wicemarszałek przyznał, że sołectwa z naszego powiatu były najaktywniejsze, jeśli chodzi o składanie wniosków. Przypomnijmy, że to już trzecia edycja przedsięwzięcia Aktywne Sołectwo organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Zadania, które mogą otrzymać dofinansowanie, powinny służyć potrzebom mieszkańców wsi.

– Chcemy, by pomorskie wsie piękniały i stawały się bardziej przyjazne mieszkańcom poprzez wspieranie rozwoju lokalnej demokracji i społeczeństwa obywatelskiego – mówi Józef Sarnowski, wicemarszałek województwa pomorskiego. – Inicjatywy umacniają kontakty społeczne też przez tworzenie wspólnych przestrzeni, dlatego mile widziane są wszelkie miejsca, które integrują mieszkańców wsi, jak świetlice, boiska, wiaty, miejsca na ognisko, czy sceny plenerowe.

Gratulujemy wszystkim sołectwom!