Łagodzenie kolejnych obostrzeń w Polsce. Informujemy też jak będzie to wyglądało w Gminie Lubichowo.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

⇒Od 4 maja otwarte zostaną hotele i miejsca noclegowe oraz galerie handlowe.
⇒W galeriach będzie obowiązywał limit klientów do jednej osoby na 15 m2. Co ważne – do powierzchni sprzedażowej nie wlicza się powierzchnia korytarzy.
⇒W centrach handlowych nie mogą funkcjonować jednak kluby fitness i przestrzeń rekreacyjna (np. place zabaw). Nie mogą funkcjonować także miejsca, w których spożywa się posiłki na miejscu (tzw. food court). W otwartych hotelach nie będą mogły być czynne baseny i sale fitness.
⇒Instytucje kultury takie jak muzea czy biblioteki będą otwierane stopniowo i w różnym czasie. O konkretnym terminie decydować będzie organ prowadzący daną placówkę po konsultacji z powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną.
 ♦Boblioteka w Lubichowie jeszcze bedzie zamknięta, trwają wszystkie przygotowania do otwarcia zgodnie z wytycznymi Sanepidu.
⇒Również zostają przywrócone zabiegi rehabilitacyjne, ale nie obejmują one gabinetów masażu.
♦W Nasz Ośrodku Zdrowia do 10 maja pozostają tylko nteleporady. O dalszych decyzjach będziemy Państwa informować na bieżąco.
⇒Otwarte zostaną także boiska szkolne.
♦W naszej Gminie boiska będą otwarte ale prosimy pamiętać, że jednorazowo na boisku może przebywać nie więcej niż 6 osób. ⇒Od 6 maja rząd chce dopuścić możliwość otwarcia żłobków i przedszkoli.
♦W naszej Gminie przedszkola ze względów bezpieczeństwa nie będą otwarte.- Ci którzy nie będą mogli odprowadzić dziecka do placówki, będą mogli wciąż pobierać zasiłek opiekuńczy - podkreślił premier.

Pamiętajcie o noszeniu maseczek i rękawiczek !!!