60 tysięcy dla Gminy Lubichowo na laptopy do nauki dla dzieci i nauczycieli.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

W ramach projektu „zdalna szkoła” gmina pozyskała pieniądze z przeznaczeniem dla dzieci i nauczycieli, które uczą się zdalnie w trudnych warunkach epidemii.

Od 1 kwietnia można było składać wnioski na zakup sprzętu dla uczniów i nauczycieli w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa „ zdalna szkoła”.
Władze Gminy oraz Mirosław Dőring Kierownik Samorządowej Administracji Placówek Oświatowych niezwłocznie złożyli wniosek o dofinansowanie w skutek czego otrzymali dla gminy 23 laptopy.
Warto zaznaczyć, że na zakup sprzętu nie potrzeba wkładu własnego, a po zakończeniu zdalnej nauki i powrocie do szkół, sprzęt zostanie na wyposażeniu placówek.
Od poniedziałku 20 kwietnia sprzęt zostanie rozdysponowany przez Dyrektorów szkół w Lubichowie oraz Zelgoszczy.

„Szkoły nadal świecą pustkami a nauka musi odbywać się zdalnie. Do tego potrzebny jest sprzęt a wiemy, że nie wszystkie dzieci w gminie posiadają laptopy. Realizacja tego projektu pozwoli wesprzeć najbardziej potrzebujących uczniów oraz nauczycieli. Wspieramy naszych mieszkańców jak tylko możemy, ale bardzo wierzymy że niebawem ta sytuacja minie”.- powiedział Wójt Gminy Andrzej Toczek.