KONKURS FOTOGRAFICZNY "SZTUKA LUDOWA KOCIEWIA"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Do 21 czerwca 2019 r. przyjmowane są zgłoszenia do udziału w konkursie Zespołów Folklorystycznych w ramach 2. Walnych Plachandrów, które 25. sierpnia br. odbędą się w Wirtach. Natomiast do 30 lipca br. trwa konkurs fotograficzny "Sztuka ludowa Kociewia" w ramach tego samego konkursu. 

Walne Plachandry to zlot Kociewiaków, którego celem jest integracja Kociewia i jego mieszkańców z trzech powiatów – starogardzkiego, tczewskiego i świeckiego. Nagrody przyznawane podczas Walnych Plachandrów to dowód uznania dla młodych ludzi, którzy potrafią zintegrować innych wokół swoich inicjatyw. 

Tegoroczna edycja konkursu fotograficznego „SZTUKA LUDOWA KOCIEWIA W FOTOGRAFII” organizowana jest przez Gminny Ośrodek Kultury im. Małgorzaty Hillar w Zblewie, Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Kociewski w Zblewie; Fundacja OKO-LICE KULTURY w Zblewie. Konkurs adresowany jest do amatorów, którymi mogą być dzieci i młodzież do lat 18, a także osoby dorosłe. 

Regulamin konkursu fotograficznego „SZTUKA LUDOWA KOCIEWIA W FOTOGRAFII” dostępny tutaj: http://www.walneplachandry.pl/images/pdf/konkurs_foto_regulamin.pdf

Tego samego dnia, w ramach 2. Walnych Plachandrów Wirty 2019 odbędzie się konkurs Zespołów Folklorystycznych. Głównymi celami konkursu są: popularyzacja folkloru kociewskiego, integracja ludzi i środowisk zajmujących się Kociewiem, jego folklorem muzycznym i gwarą, zainteresowanie regionalną muzyką szerokiego grona uczestników 2. Walnych Plachandrów oraz konfrontacja osiągnięć zespołów. Uczestniczyć mogą zespoły dziecięce, młodzieżowe i dorosłych w dwóch kategoriach: dziecięca (do 15 roku życia) i dorosłych (powyżej 15 roku życia).

Regulamin konkursu Zespołów Folklorystycznych i karta zgłoszenia do udziału w Konkursie Zespołów Folklorystycznych dostępny tutaj: http://www.walneplachandry.pl/images/pdf/regulamin_folklor.pdf 

 

Czytaj więcej: www.walneplachandry.pl 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie