13. STYCZNIA 2019 R. GMINA LUBICHOWO ZAGRAŁA Z WIELKĄ ORKIESTRĄ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w niedzielę 13. stycznia 2019 roku. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

Niedzielny finał akcji odbył się na lubichowskiej hali sportowej Publicznego Gimnazjum. W programie imprezy było m.in. sprzedaż losów loterii fantowej, występ teatralny aktorów Krak Art z Krakowa, koncerty chóru Jutrzenka i zespołu Bambino, występ Lubichowskich Kociewiaków, Duo Paulo, Krzysztofa Gdańca, Mateusza Rombalskiego i zespołu Zorba. Dla zgromadzonych uczestników społeczność i rodzice z Publicznej Szkoły Podstawowej przygotowali kawiarenkę z domowej roboty ciastami, kawą, herbatą i napojami, z których sprzedaży dochód przeznaczono na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Podczas 27. Finału w Lubichowie wspólnie zebraliśmy 8 118,16 złotych.

Składamy serdeczne podziękowania dla organizatorów i uczestników tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji Grupa Obiektywni - stylowa fotografia i film: https://galeria.obiektywni.net/g/woplubichowo2018/

 

w