Spotkanie wigilijne Klubu Seniora

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

W trzecią niedzielę adwentu, w pięknie udekorowanej sali Gminnego Ośrodka Kultury w Lubichowie, spotkali się członkowie Klubu Seniora oraz licznie zaproszeni goście. Było to spotkanie opłatkowo-wigilijne z udziałem władz naszej gminy z wójtem Sławomirem Bielińskim na czele, który co roku finansuje paczki świąteczne dla naszych seniorów. W tym miejscu bardzo dziękujemy i jesteśmy wdzięczni, że na pomoc i wsparcie zawsze możemy liczyć.

Tradycją naszych corocznych spotkań jest występ "Lubichowskich Kociewiaków" , którzy całym sercem oddają atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. W tym roku przygotowali dla nas prezentację w trzech odsłonach: refleksje i przemyślenia na ostatni tydzień adwentu, Maryja i Józef w drodze do Betlejem oraz przygotowania młodych Kociewiaków do spotkania z Dzieciątkiem.

 

 

 

Wielką niespodzianką, wśród występujących Kociewiaków, był wyjątkowy gość - pani Irena Ukleja, która opowiedziała dzieciom - na ich prośbę- przeżycia wigilijne z okresu swego dzieciństwa. Były to smutne opowieści z dalekiego Sybiru, ale jednocześnie pełne wiary, nadziei i optymizmu. Dzieci dostrzegły, że nie prezenty są najważniejsze, lecz to, że jesteśmy razem przy pięknie ubranej choince, że możemy wspólnie śpiewać kolędy i cieszyć się z przyjścia Bożej Dzieciny.

Wszystkie te odsłony wypełnione były głęboką refleksją, lecz nie pozbawione przedświątecznej radości. Kolędy i pastorałki przypominały o zbliżających się narodzinach Bożej Dzieciny.

Potem, po wystąpieniu ks. wikariusza, wszyscy wszystkim złożyli życzenia i podzielili się opłatkiem. Odświętnie udekorowane stoły z obficie zastawionymi smakołykami i pachnącą kawą zachęcały do poczęstunku.Gwar i rozmowy przy świątecznym stole przerwał dźwięczny głos dzwonka oznajmujący zbliżającego się Gwiazdora z ciężkim workiem prezentów. Gwiazdor wyjątkowo hojny, bo obdarował wszystkich, wszystkich bez wyjątku. W zamian poprosił o zaśpiewanie kilku wspólnych kolęd.

Serdecznie dziękujemy kierownikowi GOK-u Franciszkowi Lewickiemu za pięknie przygotowaną salę, pomoc w przygotowaniach do uroczystości i życzliwość, jaką nas zawsze darzy. Pani Bogusi dziękujemy za współpracę, za piękne występy, którymi nas wzrusza, raduje i wprowadza w odpowiedni nastrój.

My, Seniorzy, cieszymy się, że mamy takie wsparcie w młodszym pokoleniu.

 

Władysława Stosik