Mikołajki 2017

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

W tym roku dnia 07.12. o godz. 08.30 uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Lubichowie kl. I- III oraz ich Wychowawcy na zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury w Lubichowie w specjalnie zaaranżowanej sali GOKu wzięli udział w spotkaniu mikołajkowym. 150 Dzieci z wielką uwagą oraz zaangażowaniem obejrzały spektakl teatralny pod tytułem "Za pasem święta a Ktoś majstruje przy prezentach" wykonany przez aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki "MASKA" z Krakowa. Wśród barwnej scenografii z kolorowym oświetleniem zebrane Dzieci z bardzo dużym zainteresowaniem i zaciekawieniem śledziły perypetie bohaterów sceny. Na zakończenie przedstawienia na obłoku chmury w związku z brakiem śniegu-oraz przy piosence pt."Pędzi, pędzi Mikołaj" pojawił się długo wyczekiwany specjalny Gość- św. Mikołaj bardzo uradowany z tego, że jeszcze dzisiaj jest tyle uradowanych dzieci z powodu spotkania z nim.

Dzieci zapytane przez Mikołaja bardzo chętnie prezentowały swoje wspaniałe talenty recytatorskie i wokalne i to o tematyce nie tylko zbliżających się świąt i wizyty specjalnego gościa, tym bardziej gdy ów częstował wykonawców słodkimi smakołykami. Na koniec spotkania ten przemiły dziadek w czerwono białym ubraniu i z długą siwą brodą z wąsami i okularach- poprosił na scenę wychowawców przybyłych klas i obdarował Ich paczkami ze smacznymi i kolorowymi cukierkami dla wszystkich uczniów poszczególnych klas. W tak miłej i sympatycznej atmosferze zebrane dzieci nie chciały się rozstawać z bardzo sympatycznym i miłym gościem, który powiedział, że jeszcze inne dzieci czekają na niego i musi się pożegnać ale z pewnością się spotka z tymi, które będą  grzeczne,miłe i dobrze uczące się- w wigilie Bożego Narodzenia Ho Ho.Takie samo spotkanie  od godz. 10.0. Gminny Ośrodek Kultury w Lubichowie przygotował dla 160  Dzieci z Publicznego Przedszkola w Lubichowie i Ocyplu. 

O godz. 11.20 Przedstawienie i odwiedziny św. Mikołaja miały miejsce na sali sportowej w Zelgoszczy dla dzieci z kl. I -IV Publicznej Szkoły podstawowej w Zelgoszczy. Mamy nadzieję, że te spotkania dały dzieciom i ich opiekunom, dużo radości i uśmiechu, odrobinę słodyczy oraz nadziei na zbilżające się święta. W tym miejscu chcę podziękować Dyrektorom w/w placówek za wspaniała współpracę.